TIJDSCHEMA meisjesscholen en handwerkonderwijzeressen te Dordrecht 1800-1930

NB. Onderstreepte namen zijn houderessen van Franse kostscholen/meisjesscholen.

voor
1800
1801-
1820
1821-
1830
1831-
1840
1841-
1850
1851-
1860
1861-
1870
1871-
1880
1881-
1890
1891-
1900
1901-
1910
1911-
1920
1921-
1930
Charante
1783
                       
Guichard-Gaineau
1794-1827
                   
de Bondt
1795- 1811
                     
  Smaasen-Schaasberg
1804-1827
                   
  Holmes
1809/1815
                     
  van Arkel
1808/1814
                     
  Uyterlimmege
1812-1818
                     
  Johanna Scholten
1814-1825
                   
  P.J. van der Want 1818-1868            
    M.M. Hofman 1827-1865            
    naai- en breischool van de NH diakonie
1824-1858 (daarna armenschool)

onderwijzeres Knosses-Duppe 1824-1852
onderwijzeres D.W. Zahn 1852-1858
             
    Middelburg
1827-1831
                   
    Wel-Horche
1827
    Wel-Horche
1855-1860
             
      S. Elders
1832
                 
      Kerpesteijn 1833-1844                
      Los 1835                  
      Nunnink (later meisjesschool)
1836-1859
             
      Lohmann/Mioulet
1837-1846
               
      van Goch 1839/1856              
        J.C. Govers 1842-1867            
        van Buren 1842-1851              
        Kretschmer 1846-1867            
          Kammerman 1851              
          Verstelschool vrouwen-
vereniging 1851-1879
M.E. Lipjes 1851-1865
Boekhorst-de Waard 1865-1879
         
          Nederduitse bijzonder school voor meisjes
(
Schenk) 1852-1867
           
          Berlijn 1855-1861            
          vanaf 1855 handwerken op de stadstussenschool (lagere school)
          vanaf 1856 R.K. bewaar- en naaischool
          handwerkschool Wijnstraat B16
Isensee-Roozeboom 1858-1882
       
          Cohen Stuart 1859-1865            
          Hartgers 1855-1861            
          Wagner 1855              
          Hoskorn 1856              
          vanaf 1858 handwerken op de stadsarmenschool (lagere school)
          vanaf 1858 R.K. Meisjeschool, Mariaschool in de Schrijversstraat (lagere school)
            Noordaa
1860-1861
           
            1863-1873  stadsburgerschool 
(Grietje M. Lambert)
         
            Boeglos 1866-1872          
            Lambert 1867-1873          
            Nielsen 1867-1874          
            Straatman 1868-1872          
            de Waal 1868-1872          
            M.U.L.O. meisjes
Usener 1868-1873
         
            vd Heuvel 1869            
              de Vries
1872-1873
         
              Middelbare Meisjes School 1872-1924
              meisjesschool Breunissen
Troost 9 sept 1874-1900
     
              Adriana Rutten
1878-1915
 
              vanaf 1882 handwerkschool B16
Veth 1879-1899
     
                  Diderika van Geel 1897-1927
                    Industrie- en Huishoud-
school vanaf 1901

(c) EvD Dordrecht december 2009-2010.